Pratik Bilgiler

Sayfamda aradığınızdan fazlasını bulmanız için sürekli kendimi geliştiriyorum. Diğer blogları gezerek kullandıkları teknolojileri takip ediyorum, beğendiklerimi kendi sayfama da ekliyorum.
Bunları tam performans kullanmanız için de bu ufak açıklama sayfasını yaptım.Bunlar arasında en çok kullanacağınızı düşündüğüm özellik Apture eklentisi.
Apture sayesinde beğendiğiniz bir sayfamı facebook veya twitter'da paylaşmak için sayfanın üstünde çıkan çubuktaki paylaş tuşuna basmanız yeterli. Sayfanın neresinde olduğunuzun bir önemi yok.

Aynı zamanda o çubuğun kenarında çıkan search kutusuna herhangi bir terim yazdığınızda arama motorunda sizin için gerekli arama yapılacak ve çıkan sonuçlar, videolar, resimler ayrı ayrı sıralanacak. Apture teknolojisi sayesinde sayfamdan ayrılmadan bu videolar, sayfalar vs arasında gezinmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken işiniz bitince Apture tarayıcısını kapatmak, işte yine sayfama hoşgeldiniz:)

Aynı zamanda sayfadaki herhangi bir yazıyı seçtiğinizde, sağ üstünde çıkan Apture "Learn More" yazısına tıkladığınızda aynı şekilde çıkan arama sonuçlarından Youtube videoları izleyebilir, webde gezinebilir, fotoğraflara bakabilirsiniz.

Apture ilginizi mi çekti? Daha ayrıntılı bilgi için:

www.apture.comSayfanın sağ kenarında çıkan Flag Counter özelliği ise sayfaya gelen trafiğin geldiği ülkeleri gösteriyor ve bunlardan kaçının Yeni ziyaretçi olduğunu açıklıyor. Eklemek için:

www.flagcounter.comSayfanın sol ortasında çıkan Kırmızı Yürüyen adam simgesi o an sayfada kaç kişinin aktif olduğunu gösteriyor. Onu sola almak için kodu değiştirince eski istatisktilerimin hepsi gitti :(En alttaki Wibiya eklentisi ise yine birçok özelliği yapabileceğiniz teknolojileri barındırıyor. Örneğin sayfanın başka bir dile çevirisini yapabilir, facebook sayfama hayran olabilir veya twitter'da sayfamı paylaşabilirsiniz. Youtube videoları izleyebilir, soldaki yine whos.amung.us sayesinde online kişi sayısını canlı görebilirsiniz. Recent Posts kısmından yakın zamanda yazdığım diğer yazılara geçiş yapabilirsiniz.
Artık sağda solda oyun aramanıza gerek yok, bir sürü flash oyunu burada oynayabilirsiniz.
Sayfanıza eklemek istiyorsanız:

www.wibiya.comSağdaki Barkod saat ise değişik tasarımlardan birtanesi. Sitelerinde tonlarca saat tasarım imkanları mevcut bence göz atmadan geçmeyin;)

www.clocklink.comSon olarak canlı trafik gösteren FEEDJIT uygulaması da sayfamıza eklendi:)Artık Özel Alışveriş Kulubünüz Markafoni'ye davetiyeniz bir tık ötede. %70'e varan indirimlerden yararlanabilmek için sayfa kenar ve altındaki linkelere tıklamanız yeterli.

Herşey daha fazla keyif almanız için:)
Enjoy!