28 Ekim 2012 Pazar

Woly Natürel Ayakkabı Boyası

Hepinize merhabalar,

Her yazımın başı uzun süredir yazamadığım için özür dilemekle geçtiğine göre çok ideal bir blog yazarı değilim  sanırım :) Çok uzun süredir yazmayı düşündüğüm ama atladığım bir kaç ürün birikti, tatilden istifade bunları paylaşayım dedim. 

Evet abilerim, ablalarım, deri ayakkabı giyen herkes, İngiltere Kralı, rahmetli başkan Kennedy, taçsız kral Pele, Nadya Komanaçi, Fenerbahçeli Cemil! Hepsi şöhretlerini bu boyaya borçlular; Woly boya ve cilalar! :)


Biliyorsunuz haldır huldur ürün tanıtımına geçmek hiç tarzım değildir. Bu yüzden önce kısaca Woly markasını bir tanımamız gerekir diye düşünüyorum. 

Woly aslen 1861 yılına dayanan bir geçmişe sahip ama marka olarak Woly ismini kullanmaları 1931'de başlıyor. Bu yüzden ürünlerin üzerinde "Since 1861" yerine "Since 1931" yazısını görüyorsunuz. Woly ürünlerini ünlü Alman Melvo GmbH şirketi üretiyor. Melvo da aslen kurucu şirket olan Salamander altında kurulmuş bir alt şirkettir. Ve grup ayakkabı bakım ürünleri konusunda uzmandır. Woly sadece boya/cila satmaz, aynı zamanda kaliteli tabanlıklar, fırçalar, suya dayanım ürünleri gibi bir çok ürünü satmaktadır. İngilizce için orijinal siteye Türkçe için de yerli malı yurdun malı siteye bakarak marka ve ürünler hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.


Gelelim bugün tanıtacağımız ürüne. Woly naturel ayakkabı boyasını uzun süredir kullanıyorum. Gerek iş icabı, gerekse günlük kullanımda deri ayakkabılar kullanıyoruz ve bunların düzenli periyotlarla bakım görmesi, kullanım ömürlerini oldukça uzatmakla beraber, güzel görünümlerini de uzun süre korumalarını sağlıyor. Ben ayakkabı ihtiyaçlarımı mümkün mertebe Derimod'dan gidermeye çalışıyorum. Her ürünü asıl işi o malı üretmek olan üreticiden almaktan yanayım. Yani bir Diesel veya CK ayakkabı bana bir şey ifade etmiyor. Derimod'dan aldığınız gerçek deri ürünleri bilirsiniz, renkleri biraz alacalıdır. Ve ürünü en güzel gösteren taraflarından birisi de bence bu sabit olmayan renkleri. Bu yüzden ben ayakkabılarımı boyamak yerine renksiz olan natürel boya ile korumayı seçiyorum. Bu sayede derinin orijinal rengi hiç bozulmuyor. 


Ürün fotoğraftan da görebileceğiniz üzere kahverengi veya siyah değil, beyaz. Ve sürdüğünüzde görüyorsunuz ki aslında renksiz. 50 ml olan boya cam bir kavanozda ve üstünde kendi süngeriyle geliyor. Ben uzun süre önce Flo'dan aldım, fiyatını da 6-7 TL gibi hatırlıyorum. Kaliteli ayakkabı mağazalarının coğunda bu ürünü bulabilirsiniz. Ben belirttiğim nedenlerden ötürü üstteki gibi renksiz, natürel olanı almanızı tavsiye ederim.


Kavanozun üstünde parlaklık, suya dayanım gibi özelliklerin hangisini ne kadar karşıladığı yazıyor. Siz de buradaki basit tablodan kullanım amacınıza uygun ürünü kolayca seçebilirsiniz. Natürel boya gördüğünüz gibi parlaklık konusunda ideal. Zaten ayakkabınızı hafif nemli bir bezle güzelce temizleyip biraz kuruttuktan sonra boyamayı yaparsanız, pırıl pırıl parladığını göreceksiniz. Bildiğiniz üzere deri, içi/üstü özel bir malzemeyle kaplanmadığı sürece su geçirir. Bu yüzden eğer aradığınız su geçirmezliği ise, sırf bunun için tasarlanmış ürünlere bakmanız gerekecektir. Çünkü bu boya bu konuda gelişme sağlasa da su geçirmezliğini garanti etmemektedir.


Onlarca lira vererek aldığınız ayakkabıları korumak ve güzel görünmelerini sağlamak işte bu kadar kolay. Ben genelde boyadıktan sonra parlatma için tekrar silmiyorum, çok parlak ayakkabıdan hoşlanmam ama aşağıda eklediğim videoda standart işlemi nasıl yapmanız gerektiğini anlatmakta. Ürünün kendi süngeri geldiği için ekstra bez kullanmanıza gerek yok. Unutmayın özellikle iş hayatında bakımsız görünen insanlar her zaman az değer ve kabul görürler ;)

İşte videomuz:


Not: En üstteki görsel Woly web sitesinden alınmıştır.

7 yorum:

 1. Ben ayakkabı boyası konusunda çok titiz ve hassas biriyim. Tabiki tüm diğer markalar gibi wolly de kullandım ama diğerlerinden bir farkı yok ayakkabı derisi yine bir süre sonra çatladı. Size şunu syleyeyim, bugüne kadar gördüğüm en kaliteli ayakkabı boyası KİWİ. Ben bu boyayı ayakkabılarıma 7-8 sene sürdüm değil çatlama en ufak bir problem dahi olmadı. Fakat ne olduysa bu marka boya piyasadan kayboldu. Ne olur bulun bu boyayı verin piyasaya. yada nerede bulacağımızı söyleyin. İyi günler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yarım dolara boya satılıyor kiwi 10 dolara satamaz oldu.
   Siyah renkli leflef cilayı deneyin.içerik yakın.
   Kendinden parlayan boyalar tabaka bırakıp parlak görüntü yaratır zamanla bu tabaka çatlıyor gibi gözükür.
   Sıcak ıslak bezle silince çıkar tabaka.garanti olması için ayakkabıyı aldığınız yere danışın.

   Sil
 2. Kesinlikle aynı dertten muzdaribim. Yıllar evvel bir kutu kiwi boya kullanmıştım. Bir daha da öyle bir ayakkabı boyası ne buldum ne kullandım. Fakat yukarıdaki yorumda belirtildiği gibi ne olduysa bu marka boya piyasadan kayboldu. Nerede bulacağımızı bilen varsa söylesin. Cam kavanozda krem gibi olanından bahsediyorum. Likid değil. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Dünya, bir dizi internet imkânına dönüşmüş ve internet yardımıyla her şey kolay ve hızlı bir şekilde yapılmıştır. Adım Brandy Adams, boş ATM akıllı kartıyla ilgili iyi haberlerim var. Bu kart, banka paranın kaldırıldığına dair bir giysi almadan büyük miktarda para çekebilir, bu kart her şeyin hızlı çalışması için takılmış softwear'ları programladı. Bu kartları vermekle ilgili yalan söyleyen birçok kişi var, fakat sana burada, bu kartı üreten gerçek softwear'la sadece birkaç korsanın olduğunu söylemek için geldim. 10'dan fazla korsanla iletişim kurdum ve bu kartı hiç almadım, ancak sadık bir günde sadece {unlimitedhackersnetwork@gmail.com} adlı e-postayla rastladım. Arkadaşıma bir şey söylersem bana bu hackerın gerçek olduğunu ve ikimiz de bir süre sonra onunla iletişime geçtik dedik Bize bu kartın alınmasına ilişkin usulleri anlatarak bize yazdı ve bu bizim seçim yapmak için verdiğimiz seçeneklerdi
  Elimizdeki kartlar budur ve burada günde çekilebilecek para miktarı ve ayrıca sattığımız fiyat vardır.
  Tüm kartlarımız 1 yıl sonra sona eriyor
  FREEDOM CARD $ 10.000 / hafta ve 250 dolara satılıyor
  VERVE CARD $ 15,000 / hafta ve 400 $ 'a satılıyor
  MASTER SMART CARD haftada 25.000 dolar ve 600 dolara satılıyor
  MASTER DEBIT CARD $ 30,000 / hafta ve 800 dolar karşılığında satılıyor
  VISA MASTER CARD $ 40,000 / hafta ve 1000 $ karşılığında satılıyor
  Bir seçim yaptıktan sonra sadece 72 saat boyunca üç gün bekledik ve parsel aldık ve verilen talimatları izledik ve gerçekten çalıştık. Bunu, burada ihtiyaç duydukları kadarıyla, borçlarını ödemeyi bırakıp mutlu bir hayat yaşamak için bir seçim görmek ve seçmek için yardım etmeye çalışıyorum. Ben ve arkadaşım örnek yaşıyor ve birçok insanın bu kartı elde etmesine de yardım ediyoruz. BURADA BİZE ULAŞINIZ İSTEDİĞİNİZ İLETİŞİM ADRESİ BURADA unmilitedhackersnetwork@gmail.com'dur.

  YanıtlaSil
 4. Bu urunu aracımın gercek deri koltuklarına uygulamayi düşünüyorum. Bir sorun olusturur mu acaba? Ben ayni ürünün blink marka olanını satin aldim.

  Yukarıda catlama yapıyor falan denmis, açıkçası biraz dusundurdu.

  YanıtlaSil
 5. Mallet Ayakkabı artık Türkiye'de sizleri online mağazamıza bekleriz..

  YanıtlaSil
 6. merhabalar.Beyaz spor ayakkabi icin boya tavsiye edebilirmisiniz?

  YanıtlaSil